Vadītāja: Anta Tazāne

Rīgas Valda Zālīša sākumskolas 1.-2.klašu skolēni un deju kolektīva vadītāja Anta Tazāne divas reizes nedēļa pastalas auj kājās kopš 2008. gada, taču par „Pastalniekiem” ar lielo burtu kopīgiem spēkiem kļuva 2012. gadā. Šajā laikā ir izveidots un izdejots uzvedums „Ceļojums”, kas gan lieliem, gan maziem ļauj nokļūt pasaku valstībā. Deju uzvedums ir veidots, balstoties uz pasaku motīviem. Šis uzvedums Pastalniekiem ir ļoti īpašs, jo tajā ir iekļautas oriģinālhoreogrāfijas. Deju kolektīvs aktīvi darbojas arī pie tā, lai būtu iespēja piedalīties Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Pacietīgais darbs ir vainagojies ar panākumiem. Pastalnieki savu spēju vest raito deju soli ir pierādījuši 2009. un 2010. gadā, kad piedalījās X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju repertuāra pārbaudes skatēs, kurās tika iegūtas 1. un 2. pakāpes diplomi.

Laikam ritot uz priekšu, arī dejotāju skaits pieauga, un tika izveidota vēl viena dejotāju grupa, kurā iespēja dejot tiek dota 3.-4.klašu skolēniem. 2015. gads bija piedzīvojumiem bagāts – dejotāji piedalījās XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju repertuāra atlases skatē, kur ieguldītais darbs vainagojās ar I pakāpes diplomiem, kas deva iespēju dejotājiem izdejot rakstu rakstus Daugavas stadionā.

Šobrīd Rīgas Valda Zālīša sākumskolas deju kolektīva „Pastalnieki” dalībnieki aktīvi gatavojas „Trejdeviņi gaismas tilti” repertuāra apguvei. Dejot ir laime un prieks! Būt Zālīšskolas saimes dejotājam ir lepnums. Tā ir iespēja apgūt gan latviešu tautas, gan mūsdienu dejas. Tāpat arī dejotājiem ir dota lieliska iespēja uzlabot savu stāju un iegūt jaunus draugus!

Smaids sejā un raits dejas solis – tie esam mēs – “PASTALNIEKI”!

…ņem to kurpīti, sien to siksniņu lec tiem citiem līdzi…