25. jūnijā plkst. 18.20 Latvijas Televīzijas 1. kanālā notiks 3. Rīgas izglītības iestāžu deju svētku lielkoncerta “Trejdeviņi gaismas tilti” televīzijas pirmizrāde.

Rīgas izglītības iestāžu dejotāji lielkoncertā izdejo stāstu par trejdeviņiem gaismas tiltiem – pāri manam, pāri tavam, pāri tautas laikam. Cauri laikmetiem nācis, ģimenes vērtībās balstīts, dejas tilts ved cauri bērnu rotaļām un sapņiem, liek iepazīt dabu un tradīcijas, lepoties ar savu pilsētu Rīgu un katram ar savu ģimeni. To visu dejas rakstos apliecina 4000 dalībnieku no pirmsskolas vecuma līdz pat jauniešu deju kolektīviem.

Lielkoncertā iekļautas gan bērnu sen zināmas un iemīļotas dejas ( Baibas Rasmas Šteinas “Sitieniņi” un “Čiks”, Artas Melnalksnes “ Maktenīgi rācentiņi” u.c.), gan īpaši šim deju lieluzvedumam veidotās jaunās horeogrāfijas. Pirmuzvedumu piedzīvos deviņas jaunas dejas: Indras Filipsones “Noslēpums” un “Ratiņš dūc”, Taigas Ludboržas “Garā miza” un “Mūsu meitas Rīgā brauca”, Rūtas Lauces “Miega pele”, Inetas Bērziņas “Es atradu tautasdziesmu”, Evijas Urbanovičas “Iet kaza ragainā”, Santas Pastores “Ozeits”, Anitas Pielēnas – Pelēnas “Meža māte”. Lielkoncerta finālam tapusi komponista Valta Pūces mūzika “Trejdeviņi gaismas tilti”, un to dejā atspoguļos visi četri tūkstoši dejotāju. Koncerta mākslinieciskā vadītāja – Ineta Bērziņa, mākslinieciskās koncepcijas līdzautore – Inga Cimiņa.

Kāpēc Rīgas dejotāji savā lielkoncertā vēlas mūs pārvest pāri tieši deviņiem tiltiem? Skaitlis “9” latviešu folklorā visbiežāk izmantots kā telpas un laika izteicējs, tam ir maģiska nozīme – senajiem latviešiem nedēļā bija 9 dienas.

Svētki galā, tomēr savu ceļu mājup nav atradis varens lietussargu, cepuru, krekliņu, bumbu un citu lietu bariņš. Aicinām nozaudēto mantu īpašniekus mantas saņemt darba dienās laika posmā no plkst. 10.00 līdz 17.00 BJC “Rīgas Skolēnu pils” Rīgas Interešu izglītības metodiskajā centrā (103. telpa).

Mantas varēs izņemt līdz 27. maijam!

29. aprīlī Rīgas bērni un jaunieši sniedza savu dāvanu Latvijai simtgadē – lielkoncertu “Trejdeviņi gaismas tilti”. Ceļš uz svētkiem bija garš un mēģinājumiem piepildīts, tomēr esam pārliecināti, ka gaismas pilnie svētki spēja iepriecināt kā mazu, tā lielu dejotāju un skatītāju. Rīga dun, Rīga dejo – Rīga dun dejā!

Ieskaties pirmajos foto mirkļos no svētkiem. Foto: Jānis Romanovskis.

29. aprīlī Rīgas izglītības iestāžu bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvi vienosies kopīgos Rīgas izglītības iestāžu deju svētkos lielkoncertā „Trejdeviņi gaismas tilti”. „Arēnā Rīga” dejas rakstus izdejos vairāk nekā 4000 dalībnieki no pirmsskolas vecuma līdz pat jauniešu deju kolektīviem. III Rīgas izglītības iestāžu deju svētku lielkoncerts „Trejdeviņi gaismas tilti” ir Rīgas bērnu un jauniešu dāvana Latvijas valsts simtgadē.

Svētku lielkoncertam aicināti akreditēties mediju pārstāvji. Mediju pārstāvjiem darbam lielkoncerta norises vietā 2017. gada 29. aprīlī Arēnā Rīga (Skanstes iela 21, Rīga) iepriekš obligāti jāreģistrējas, aizpildot mediju akreditācijas pieteikumu.

Pieteikšanās līdz 26. aprīļa plkst. 15.00. Akreditācijas pieteikums un nosacījumi meklējami svētku mājas lapā https://www.rigadundeja.lv/par-svetkiem/medijiem/

Trejdeviņi gaismas tilti
Pāri zemei palikuši,
Trejdeviņas tautas nāca
Gaismas tilta priecāties!

Ko Lielkoncerts “Trejdeviņi gaismas tilti” dalībnieki novēl Latvijai simtgadē? Par to mūsu pēdējais svētku stāsts- dodamies pāri pasaules vērtību tiltam!
9 nedēļas esam krājuši novēlējumus Latvijai un tagad, gandrīz pilnmetrāžas filmas garumā, esam gatavi dalīties ar dejotāju un skolotāju novēlējumiem.

Rīgas rēbuss risināms rakstu ritmos rūtainos, rītos rimtos, rietos rudos, ratu rībā, rudzu rikā, rabarberu resnā rausī, radītpriekā, redzētgribā, raksturīgā rosībā: reportieri reportē, režisori režisē, romantiski rotaļīgi  rātes runči ritinās, ramtai , ramtai radiridirīdi-, Rainis runā radio, ramtai rīdi rallallā –  re, re,  RĪGA RĪBINA!

Rīga, mana Rīga, tevi  mīlu es.. ar sauli, kas rotājas  baznīcu  torņos un Daugavas viļņos, ar pelēko lietus zibu un motoru rību. Ar gadsimtu soļu atbalsīm bruģakmeņos, ar  klusiem pagalmiem un baložiem jumtu korēs. Ar rosīgiem cilvēkiem Āgenskalnā, Andrejsalā, Avotos un Bišumuižā, Brasā un Čiekurkalnā, Dzirciemā, Grīziņkalnā, Iļģuciemā, Imantā, Ķengaragā, Kundziņsalā, Maskavas forštatē un Mežaparkā, Purvciemā, Sarkandaugavā un Skanstē, Teikā, Torņakalnā, Vecmīlgrāvī, Vecrīgā, Zaķusalā. Rīga, mana Rīga – augoša un iedvesmojoša!

3. Rīgas izglītības iestāžu deju svētku lielkoncertā “Trejdeviņi gaismas tilti” kopumā piedalīsies 55 Rīgas izglītības iestāžu tautas deju kolektīvi, kopumā 181 kvalitātes/vecuma grupa, kas ir teju 4000 dejotāji no pirmsskolas līdz jauniešu deju kolektīvu vecumam. Esam gandarīti, ka Rīgā ir tik daudz apņēmīgu un radošu deju skolotāju, kas savas dejotāju saimes paplašina gadu no gada, tomēr šīs nedēļas īpašas stāsts ir par tiem deju skolotājiem, kuri savu dejotāju saimi vada kopā ar kādu no ģimenes locekļiem.

Cik viegli vai grūti ir strādāt ar ģimenes locekli, kā no ekonomikas studenta kļūt par deju pasniedzēju un cik nozīmīga ir mammu loma deju saimē – skaties video un noskaidro!

Rīgas Teikas vidusskolas TDK “Skabardzēni” ilggadējā vadītāja un horeogrāfe Arta Melnalksne dejas attīstībai veltīja visu dzīvi. Rīgas dejotāji var būt lepni, ka kopā ar Artu īstenoja gan pirmos Rīgas dejotāju svētkus 2007. gadā, gan otros 2011. gadā.  Arī trešie svētki, lielkoncerts “Trejdeviņi gaismas tilti”, tapuši ar Artas palīdzību. Koncepcija, kura reiz tapa kopā ar Ingu Cimiņu, ir sagaidījusi savu laiku un jau 29. aprīlī palīdzēs dejā mirdzēt un dzīvot 4000 bērnu un jauniešu.

Svētku koncepcija „Trejdeviņi gaismas tilti – pāri manam, pāri tavam, pāri tautas laikam” tapa 2012.gadā, toreiz vēl nedomājot par tās realizāciju III Rīgas izglītības iestāžu deju svētkos.  Tās autores Inga Cimiņa un Arta Melnalksne. „Trejdeviņi. Gaisma. Tilts. Katram šim vārdam ir liela un spēcīga nozīme, bet kopā tiem ir milzu spēks, kas atklāsies svētkos. Kad sākām gatavot šos svētkus jau bez Artas klātbūtnes, bija pilnīgi skaidrs, ka ir pienācis Latvijas simtgades laiks un „Trejdeviņu gaismas tiltu” laiks. Šajā nosaukumā mēģinājām ieaust gan laika un telpas dimensiju, gan latvisko sīkstumu, pamatīgumu un spēku caur vārda trejdeviņi simbolisko jēgu, gan gaismas sajūtu, ko rada ikviens mīlestībā veikts darbs, īpaši domājot par to dvēselisko bagātību, ko interešu izglītības skolotāji sniedz saviem audzēkņiem, kā tā atstarojas ikviena bērna tālākajā dzīvē, gan izvēloties tiltu kā simbolu, kas savieno reizēm nesavienojamas lietas, kas ļauj mums ikvienam panākt tuvāk pretī. Manuprāt, tās ir vērtības, kas ļoti nepieciešamas Latvijai šobrīd, kā arī veidojot nākotnes ceļu,” uzsver Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra un svētku projekta vadītāja Inga Cimiņa.

A. Melnalksne, gatavojoties bērnu un jauniešu mūzikas svētkiem: “Latvija bez tautas mākslas pazaudēs savu dvēseli, līdz ar to – sevi. Es lepojos ar katru, kas kopj tautas mākslu! Mūsu dziesmās, dejās, rakstos, mūzikā ir ievītas mistiskas formulas, ar kurām esam unikāli visā pasaulē. Novēlu mīlēt, sargāt, saglabāt un izkopt tās, lai latvieši vēl gadsimtiem ilgi ir īpaši visā pasaulē ar savu tautas mākslu.

Mīļie bērni un jaunieši – visa atbildība jūsu rokās un sirdīs, jo jums jānodod šis mantojums arī saviem bērniem. Tautas māksla ir skaists mirklis, kas, atkārtojoties, dod bezgalīgu laimes sajūtu.”

 

 

Hei! Uzsaukums brīvprātīgajiem! Pavadi kopā ar mums neaizmirstami dejiskas dienas! Aicinām pieteikties brīvprātīgos, kuriem ir prieks, interese un laiks piedalīties deju svētku „Trejdeviņi gaismas tilti” pasākuma norisē šī gada 20., 21., 27., 28. un 29. aprīlī Arēnā Rīga.

29. aprīlī četri tūkstoši Rīgas bērnu un jauniešu sniegs savu dāvanu Latvijas simtgadē – deju lielkoncertu “Trejdeviņi gaismas tilti” Arēnā Rīga.
Brīvprātīgajiem palīgiem tā būs iespēja darboties profesionālā komandā un iegūt iemaņas pasākuma organizēšanā, darbojoties kopā ar profesionāliem mūziķiem, maziem un lieliem dejotājiem, aktieriem, režisori,  pasākumu organizētājiem līdz pat gaismotājiem un skaņu operatoriem.
Brīvprātīgajiem tiks nodrošināta ēdināšana, apmācība, piešķirti svētku krekli un izsniegts sertifikāts par brīvprātīgā darba veikšanu.

Iedvesmojies no lieliem un maziem un nāc mūsu barā padarīt Latviju labāku ceļā uz simtgadi! Jo mēs esam Latvija!

Pieteikšanās pa e-pastu: zane.goizevska@gmail.com
Lūdzu norādi savu kontakttālruni, e-pastu, vecumu, kā arī līdzšinējo pieredzi brīvprātīgajā darbā.

Pilns pasākuma norises un pienākumu apraksts pielikumā.

 

Miega pele nāk! Imanta Ziedoņa “Dzeltenā pasaka” šoreiz mūs ieved sapņu pasaulē. Mēs sapņojam par nākotnes profesijām, par labām sekmēm, par krāsainiem sapņiem, kad guļam, kā arī par mieru Latvijā un pasaulē, tas viss – dejotāju sapņos!

Dodoties pāri SAPŅU tiltam, atzīmējam pusceļu 9 nedēļu svētku gaidīšanas ceļā. Jau 29. aprīlī 4000 bērni un jaunieši vienosies dejas rakstos lielkoncertā “Trejdeviņi gaismas tilti”!

Ja vēlies piedalīties svētku drauga, portāla cālis.lv, konkursā – dodies uz svētku facebook lapu, atrodi īsto ziņu un piedalies!